Jedna ze skradziony rzeźb / fot. Policja
Reklama

Ukradli rzeźby warte 130 tyś. zł z ogrodu w Katowicach. Do tego rowery miejskie, mieli też narkotyki. Katowicka policja w dwa dni po kradzieży zatrzymała sprawców kradzieży. Jak się okazało na jednego z nich czekała już cela, w której miał odbyć zaległą karę. W sumie grozi podejrzanym do 5 lat więzienia. 

W nocy z 12 na 13 lipca z ogrodu posesji w katowickiej dzielnicy Panewniki ukradziono rzeźby o wartości 130 tyś. zł. Postępowanie policji doprowadziło śledczych do dwóch mężczyzn 32 i 39 latka. Obaj zostali zatrzymani. 

„W trakcie zatrzymania młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy, a starszy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. 

W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione rzeźby.

„Ponadto policjanci ujawnili 3 rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie” – dodaje rzecznik katowickiej policji. 

Czynności w sprawie trwają, nie jest wykluczone, że będzie rozwojowa. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.