W Katowicach najwyraźniej dobrym miejscem do parkowania są tereny zielone. Straż miejska rozdaje mandaty, ale chyba nie do wszystkich dotarło, że nie wszędzie można parkować – a grozi za to mandat nawet do 1000 zł.

Parkowanie na zieleńcu to wykroczenie z art. 144 kodeksu wykroczeń zagrożone grzywną do 1000 złotych.

„Od początku roku  funkcjonariusze 1013 razy przypominali kierowcom o tym, że trawniki to nie najlepsze miejsca do pozostawiania samochodów. 426 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, 143 pouczono,1 sprawa została skierowana do sądu” – informuje Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej.

Zdjęcia wykonane zostały przez strażników miejskich na ulicach: Brynicy, Borki, Alei Korfantego, Wczasowej, Bukowej, Piastów i Skwerze Piastów Śląskich,

Ciągle można zgłaszać i oznaczać „miszczów parkowania” na specjalnej mapie, która jest dostępna na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu

2 KOMENTARZE

  1. Co znaczy że strażnicy pouczyli? Pouczyć to można dzieci w szkole tym debilom co niszczą teren zielony czy jakikolwiek inny po 5tys kary żeby bolało.

  2. Proponuję artykułu ze zdjęciami posadzonych drzewek w centrum miasta na dawnych miejscach parkingowych i nagłówek “Kierowcy pokazują bezczelność władz miasta, tak szanują pracujących w centrum mieszkańców”. Patologiczne dążenie do zrobienia z centrum ogrodu botanicznego bez przemyśleń i wszelakiej logiki. Tworzenie sraczy dla psów kosztem ludzi chcących zaparkować bliżej niż 5km od miejsca pracy. Psy mogą srać wszędzie poza centrum. Zielonych terenów, parków i lasów nie brakuje w okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.