Krzysztof Zalewski i Marcin Krupa, prezydent Katowice na konferencji prasowej w sprawie Urodzin Miasta / fot. UM Katowice
Reklama

Koncert „Kocham Katowice” w tym roku z Krzysztofem Zalewskim na czele. To on poprowadzi wydarzenie muzyczne w związku z urodzinami miasta Katowice oraz „Spodka”. Artyści, których Zalewski jako dyrektor artystyczny ściągnie do Katowic sięgną po repertuar gwiazd, które przez ostatnie 50 lat wystąpiły w „Spodku”. 

W tym roku Katowice świętują z dwóch powodów – jeden to rocznica uzyskania praw miejskich, drugi to półwiecze „Spodka”. Obie rocznice będą świętowane w trakcie urodzin miasta 11 września (sobota). 

„Od 2018 rok główny urodzinowy koncert w Strefie Kultury ma specjalną formułę. Wybrana gwiazda polskiej muzyki obejmuje kierownictwo artystyczne koncertu i zaprasza swoich wspaniałych gości, żeby razem przygotować specjalny program koncertu” – informuje katowicki magistrat. 

Po Organku i Abradabie przyszła kolej na Krzysztofa Zalewskiego. Będzie z czego wybierać jeżeli chodzi o repertuar muzyczny, który był grany przez 50 lat w „Spodku”. Grała tam Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu, wielu innych. Fani Krzysztofa Zalewskiego też powinni być usatysfakcjonowani, bo artysta na pewno wykona niejeden swój utwór. 

„Katowicki Spodek to kultowe miejsce dla polskiej muzyki. Pękam więc z dumy, że będę mógł być dyrektorem artystycznym koncertu na 50-lecie tego odlotowego miejsca. Gościły tam największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Sam odwiedziłem Spodek po raz pierwszy w 2000 roku jako piętnastoletni fan Iron Maiden. Na koncercie nie zabraknie wielu znakomitych gości, przywołamy przeboje zespołów, które pojawiały się w Katowicach na przestrzeni półwiecza, no i oczywiście zagram też trochę własnych piosenek. Pełen entuzjazmu zabieram się do prób. Widzimy się we wrześniu” – powiedział Krzysztof Zalewski.

Koncert Krzysztof Zalewski i przyjaciele poprzedzi duet producenta i multiinstrumentalisty Smolika i brytyjskiego producenta Keva Foxa, czyli znany projekt Smolik // Kev Fox.

„Jestem przekonany, że to wydarzenie zgromadzi w Strefie Kultury kilka pokoleń miłośników muzyki z Katowic i całej Metropolii, i w odpowiedni sposób podkreśli nasz status jedynego w Polsce Miasta Muzyki UNESCO” – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice. 

Reklama

1 Komentarz

  1. Miasto betonu !!!! I syfu !!! Jedna wielka melina na mariackiej i teraz podobna meline tworzy sie na dolinie !!!! Nie dla krupy w tym miescie !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.