Działania policji w Katowicach / fot. Policja

Trzech mężczyzn zatrzymanych w Katowicach. Ewakuowano mieszkańców dwóch bloków, bo mieli przy sobie materiały pirotechniczne. Wcześniej próbowali się włamać do bankomatu na terenie Katowic.

W nocy z 24/25 czerwca ktoś usiłował się włamać do bankomatu w Józefowcu. Nie udało się, dzień później w innej katowickiej dzielnicy włamano się do rozmieniarki pieniędzy, łupem złodziei padł bilon.

Reklama

„Sprawą zajęli się policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu katowickiej komendy. W wyniku intensywnych działań, już kilka dni później, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20 i 23 lat. W trakcie zatrzymania jednego z 23-latków, okazało się, że mężczyzna ma przy sobie amfetaminę, a w torebce w tzw. „nerce” materiał pirotechniczny z zapalnikiem gotowy do użycia” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Na miejsce natychmiast zostali wezwani policyjni pirotechnicy z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji. Na czas działań policyjnych kontrterrorystów ewakuowano mieszkańców z dwóch budynków w katowickiej dzielnicy Dąb. W trakcie przeszukania budynku policjanci SPKP-u zabezpieczyli kolejne materiały pirotechniczne i zapalniki, które po odpowiednim zabezpieczeniu zostały zdetonowane na poligonie” – dodaje.

Mężczyźni przyznali się do winy, 23-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Dwóch pozostałych na czas trwającego postępowania zostało objętych policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.