Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radni będą głosować nad utworzeniem Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Murckach. Ma pomóc chronić drzewa na obszarze Lasów Murckowskich. To pomysł władz Katowic w związku z wycinką jaką planowało Nadleśnictwo Katowice.

Pomysł prezydenta Katowic zyskał przychylność wszystkich klubów w Radzie Miasta Katowice. Pozytywnie odniosło się też do niego Nadleśnictwo Katowice.

„Obszar proponowany do utworzenia Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w pełni zasługuje na objęcie go tą formą ochrony z uwagi na wysokie walory przyrodniczo – krajobrazowe, z urozmaiconą rzeźbą terenu i drzewostanem bukowym – napisał do prezydenta Katowic Stanisław Jeziorański, nadleśniczy Nadleśnictwa Katowice.

Prace nad projektem uchwały trwały od marca, miasto korzystało ze wsparcia zewnętrznych ekspertów. Inwentaryzacja przyrodnicza pokazała, że występują na tym obszarze rzadkie okazy owadów oraz w środowisku wodnym godujące płazy.

W uchwale czytamy, że ten obszar: „wyróżnia się cennymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i kulturowymi: porośnięty jest starymi drzewami i odnawiającym się lasem”.

Radni będą głosować nad uchwałą na lipcowej sesji Rady Miasta Katowice. Następnie 14 dni od publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego w Katowicach będzie oficjalnie funkcjonował Zespół przyrodniczo- krajobrazowy „Las Murckowski – Hubertus”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.