foto: GKS Katowice

Pierwsze zagraniczne wzmocnienie hokejowej GieKSy na sezon 2021/22. Do zespołu Jacka Płachty dołącza obrońca Carl Hudson, który podpisał roczny kontrakt.

35-letni Kanadyjczyk z irlandzkim paszportem spędził trzy ostatnie sezony w klubie niemieckiej DEL2 Eispiraten Crimmitschau, w barwach którego zdobył łącznie 82 punkty (28 goli + 54 asysty) w 113 meczach. Po okresie gry w ojczyźnie i Stanach Zjednoczonych Hudson rozpoczął występy w Europie w niemieckim ESV Kaufberen. Następnie zbierał sportowe doświadczenie w klubach z Anglii i Walii, a także francuskim Chamonix-Morzine i Morzine-Avoriaz.

– To ofensywnie usposobiony obrońca. Gruntownie analizowaliśmy postawę tego zawodnika na lodzie i mamy pełne przekonanie co do podpisania z nim kontraktu. Przez ostatnie trzy sezony grał w Niemczech, więc to zawodnik bardzo dobrze znany trenerowi Jackowi Płachcie. Dla samego zawodnika osoba trenera też była argumentem w przyjściu do GKS-u. Bogate doświadczenie Hudsona powinno zaowocować wymiernymi korzyściami dla zespołu – ocenił Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.