Stadion Miejski w Katowicach / fot. UM Katowice
Reklama

Niespodzianki nie ma. NDI zbuduje Stadion Miejski w Katowicach. Miasto rozstrzygnęło przetarg i zgodnie z przewidywaniami wygrała najtańsza oferta złożona przez konsorcjum NDI. Co ciekawe, różnica w ofertach na budowę obiektu to nawet około 100 mln zł.

Najtańszą ofertę złożyło znane choćby z budowy basenów w Katowicach NDI. Chce wybudować obiekt za nieco ponad 205 mln zł. Firma Mirbud ze Skierniewic złożyła ofertę na ponad 264 mln zł. Nieco mniej chce Mostostal Warszawa 260 mln zł. Budimex natomiast wycenił inwestycję na ponad 267 mln zł. Natomiast Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego realizację inwestycji wyceniało na 305 mln zł.

Reklama

Pozostałym firmom przysługuje prawo odwołania się od wyników przetargu.

Przypomnijmy, że kompleks sportowy będzie realizowany w pobliżu autostrady A4 – w obszarze zbiegu ul. Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego. Ogłoszony przetarg dotyczy 1 etapu, choć etap II wydaje się mało prawdopodobny. Ze względu na koszty pierwotna wersja stadionu została podzielona na dwie części i odchudzona.

“W pierwszej kolejności realizowany będzie etap I inwestycji obejmujący budowę obiektu sportowego stadionu miejskiego, w skład którego wchodzi stadion piłkarski (wymiary boiska: 105m x 68m), hala sportowa, dwa boiska treningowe, droga dojazdowa oraz parkingi. Natomiast w II etapie inwestycji będą realizowane roboty budowlane obejmujące budowę kolejnych 4 boisk treningowych, pola treningowego dla bramkarzy, drogi oraz dodatkowych miejsc parkingowych” – informowali urzędnicy z Katowic.

Prace w terenie zakończą się po 36 miesiącach od podpisania umowy z wykonawcą.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Stadion w każdej dzielnicy! I skończy się jak z lotniskami w każdym dużym mieście 😀 Za 2 lata Krupa będzie płakał, że stadion się finansowo nie spina 😀

  2. Polecam poczytać o stadionie we Wrocławiu i jego kłopotach.
    Nie dość że będziemy spłacać kredyt ot jeszcze to utrzymywać.
    Absurdem jest też finansowanie GKSy. Przypomnijmy, teraz poszło na nią 9mln z budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.