Rynek w Katowicach / fot. M. Matyszczak

Rynek w Katowicach jak patelnia. Zresztą nie tylko Rynek, bo stopień zazielenienia w obszarze zabudowanym na terenie miasta jest niski. Co oznacza, że kiedy mamy upał, to jest momentami nie do zniesienia. Władze Katowic często lubią powtarzać, że miasto jest bardzo zielone – prawie 60 % obszaru Katowic to tereny zielone. To prawda, ale nie cała prawda.

Katowice co rusz starają się o tytuł jak nie Europejskiej Stolicy Młodzieży to inny. W ramach starań o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2022 wyszedł problem z ilością terenów zielonych w Katowicach. Wnioski przedstawiono radnym pod koniec 2020 roku.

Reklama

„W opinii ekspertów stopień zazielenienia zabudowanej części miasta jest niski (26,9%, całość miasta 58,7%)” – czytamy w dokumencie przedstawionym na Komisji Klimatu Rady Miasta Katowice. „Niski współczynnik dostępu do terenów zielonych w promieniu 300 m (44%)” – to kolejna słabość wyciągnięta przez członków komisji oceniającej aplikację Katowic.

Katowice ostatecznie nie zostały Zieloną Stolicą Europy, ale to oczywiście nie wyklucza takiej szansy w przyszłości. Kto wie może za kilka lat. Miasto zostało docenione przez ekspertów badających wiosek m.in. za walkę o poprawę jakości powietrza.

Waszym zdaniem, brakuje zieleni w Katowicach?

12 KOMENTARZE

  1. Kato to miasto meneli i nic nie pomogą tytuły dot. jakis głupot. To jest dobre dla pana prezia zeby sie mogl pochwalic na FB. Kato to brak pomyslu na komunikacje zbiorową szczegolnie kolej to badziewny dworzec autobusowy ten pod galeria i ten nowy “międzynarodowy” to brak pomyslu na dzielnice no i mnostwo meneli w centrum.

  2. Rynek, Mariacka, Dworcowa … moda na beton, a gdzie troska o klimat o środowisko, a podobno Katowice chcą być zieloną stolicą …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.