Element, który spadł z żurawia

Z żurawia na budowie .KTW II spadł duży obiekt. Nikt nie ucierpiał, ale biuro prasowe inwestycji już zapowiada dodatkowe szkolenie BHP.

Do zdarzenia doszło w czwartek, poinformował nas o nim jeden z mieszkańców. „Spadło z kilkudziesięciu metrów” – napisał nam mieszkaniec. Jak się okazało doszło do incydentu na budowie. Nikomu jednak nic się nie stało.

Reklama

„W czwartek (17 czerwca br.) około godz. 15.45, załadunek z żurawia budowlanego obsunął się z ramienia i spadł na teren placu magazynowego przy inwestycji .KTW II. Zdarzenie nie stanowiło zagrożenia dla zdrowia i życia żadnego z pracowników budowy, nikt w jego wyniku nie ucierpiał. Zdarzenie nie wpłynęło także na proces budowy. Inwestor natychmiast podjął działania zmierzające do wyjaśnienia przyczyny zdarzenia. Kierując się dobrem pracowników i najwyższymi standardami bezpieczeństwa, w przyszłym tygodniu przeprowadzi dedykowane szkolenie BHP dotyczące bezpieczeństwa na terenie inwestycji oraz transportu ładunków” – informuje Marta Stach z Imago PR, które obsługuje budowę .KTW II.

Budynek ma być największym tego typu obiektem na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W kwietniu 2020 rozpoczęto montaż elewacji. Biurowiec zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2022 roku i dostarczy na rynek 42 tys. m kw. powierzchni biurowo-usługowej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.