Fot. Infokatowice.pl

Koniec zalegających lodówek, pralek i innych elektrośmieci na chodnikach? MPGK odbierze je bezpośrednio od mieszkańców, to nowa usługa, która zostanie wprowadzona od 1 lipca. Jak dobrze pójdzie, elektroodpady powinny zniknąć z panoramy Katowic.

Od 1 lipca mieszkańcy Katowic, jako nieliczni w aglomeracji, będą mogli bezpłatnie skorzystać z bezpośredniego odbioru zużytych sprzętów z mieszkań i domów jednorodzinnych.

Reklama

Mieszkańcy będą mieli dwie możliwości skorzystania z nowej usługi – poprzez kontakt telefoniczny (pod numerem telefonu 12/292 66 66) lub za pomocą formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie internetowej www.elektrosmieciarka.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, a elektroodpady będą odbierane w uzgodnionym z operatorem przedziale czasowym.

„Nowa usługa to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba ma możliwość zorganizowania wywozu zużytych sprzętów, które nierzadko są również wielkogabarytowe. Prawidłowe pozbywanie się elektrośmieci ma też ogromne znaczenie dla środowiska. Niestety często musimy interweniować i usuwać takie odpady pozostawione nielegalnie w nieprzeznaczonych do tego miejscach, także w centrum miasta. Tymczasem właściwy recykling elektroodpadów zmniejsza zanieczyszczenie powietrza i przyczynia się do ograniczenia zużycia wody i energii elektrycznej. Należy również pamiętać o cennych surowcach, odzyskiwanych z takich odpadów” – mówi Robert Potucha, wiceprezes MPGK Katowice.

W 2020 roku odebrano w Katowicach prawie 300 ton zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Statystyczny Polak generuje obecnie prawie 10 kilogramów elektrośmieci rocznie, a liczby te regularnie rosną.

2 KOMENTARZE

  1. Wywóz elektrośmieci na telefon jest dostępny od lat, więc to żadna nowość, którą MPGM właśnie odkrył. Lepiej zajmijcie się przepełnionymi kubłam z plastikiem i makulaturą na Brynowie, zamiast zwalać wszystko na mieszkańców! Od miesięcy wywóz nie działa, póki kubły nie stoją na chodniku, ale płacimy coraz więcej, bo radni uchwalili kolejną głupotę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.