fot. George Sujashvili

Przed nami bieg na symbolicznym dystansie 4,2 km – Bieg Bohaterów. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 lipca w godzinach popołudniowych. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo oprócz dobrej sportowej rywalizacji ma na celu także uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego.

Trasa biegu jest nieprzypadkowa i wyjątkowa aż z trzech powodów. Po pierwsze: prowadzi ona śladem biegowym Silesia Marathon, choć uczestnicy pobiegną w kierunku odwrotnym niż maraton. Po drugie: bieg symbolicznie połączy dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Biegacze wystartują na alei Wojciecha Korfantego przy pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach i pobiegną do mety w Parku Śląskim usytuowanej na placu Powstań Śląskich (przy głównej bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Po trzecie: bieg zaliczany jest do Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Reklama

Zawody odbędą się w formie rywalizacji indywidualnej na czas. Organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki sportowe, czekają też medale dla każdego zawodnika, który ukończy bieg.

Wydarzenie to będzie prawdziwym biegowym świętem dla całych rodzin, dla początkujących
i zaawansowanych biegaczy. Dla wszystkich miłośników dobrej, biegowej zabawy.

Zapisy ruszyły 1 czerwca, a ilość miejsc jest ograniczona, zatem z decyzją o udziale lepiej nie czekać zbyt długo. Start zawodów nastąpi o godz. 16.00. Strefa startowa otwarta będzie w godz. 16.00 – 17.30.

Informacje na temat Biegu Bohaterów śledzić można na stronie internetowej www.biegbohaterów.pl.

1 Komentarz

  1. Pobiegłbym, bo dystans mizerny, ale tytuł imprezy nie do zaakceptowania..
    Powstańcy to bandyci i lumpenproletariat którzy pod Polskim przywództwem i za Polskie pieniądze z przemyconą bronią, otumanieni obiecankami, których nikt nie miał zamiaru spełnić zburzyli odwieczny harmonijny Śląski porządek.
    A gdzie pamięć o ich ofiarach, o ofiarach czystek etnicznych po drugiej wojnie….. POLSKA propaganda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.