foto: Jacek Waszut-Wójkowski

Zarząd Transportu Metropolitalnego zamontował 57 nowych elektronicznych tablic informacyjnych w 11 miastach. Chodzi o Katowice, a także Będzin, Bieruń, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Lędziny, Rudę Śląską, Siewierz, Świętochłowice, Wojkowice oraz Tychy.

Nowe tablice tzw. Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zostały zgłoszone do odbioru technicznego. – Mimo pandemii, nie zwalniamy. Cały czas montujemy tablice i sprawdzamy ich działanie. Już w prawie 30 gminach pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać, kiedy pojazd, na który czekają, odjedzie z danego przystanku. Na obszarze, gdzie transport organizuje ZTM, działa już 340 tablic elektornicznych. Jesteśmy coraz bliżsi zakończenia tego projektu. Naszym celem jest oddane do użytku pasażerom 550 takich urządzeń – wskazuje Jerzy Orenowicz, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunikacyjnej w ZTM.

Tym razem sporo, bo aż 32 tablice, pojawiły się w Tychach. Urządzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej trafiły również do Będzina, Dąbrowy Górniczej, Lędzin, Siewierza, Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Bierunia, a także do Katowic, gdzie zamontowane zostały na przystankach w Burowcu, na Osiedlu Witosa oraz koło AWF-u.

Warto przypomnieć, że najnowsze wersje tablic elektronicznych jeszcze bardziej niż ich poprzednie wersje ułatwiają podróżowanie po Metropolii. Posiadają one bowiem liczne, dodatkowe udogodnienia. Jest to m.in. wyświetlanie informacji po obu stronach urządzenia. Ponadto na każdym urządzeniu zamontowana jest kamera, która podnosi poziom bezpieczeństwa i przeciwdziała aktom wandalizmu.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.