Wizualizacja toru / fot. mat. pras.

Po dachu MCK będą jeździć rowerzyści. Jeszcze kilka dni temu w obiekcie działał szpital, a już niebawem na jego dachu powstanie tor rowerowy. W sierpniu na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego odbędzie się Red Bull Roof Ride.

Imprezę zaplanowano na 19-21 sierpnia – to będzie gratka dla amatorów i profesjonalistów rowerowego freestyle’u. Różnica wysokości między punktem startu a metą wynosi aż 22 metry. Na torze zawodnicy będą wykonywać ewolucje na siedmiu różnych przeszkodach. Najbardziej spektakularną z nich jest 16-metrowy drop z dachu Miejskiego Centrum Kongresowego.

Reklama

„Red Bull Roof Ride będzie spełnieniem moich eventowych marzeń. To pierwszy slopestyle’owy event złotej rangi FMB w Polsce! Mega trasa z potężnymi przeszkodami w centrum miasta”. – mówi Szymon Godziek, jeden z zawodników, którzy wezmą udział w rajdzie po dachu MCK.

Przez trzy dni zakwalifikowani i zaproszeni zawodnicy z całego świata będą trenować i rywalizować na torze w pobliżu katowickiego Spodka. W piątek (20.08) odbędą się kwalifikacje, a w sobotnie popołudnie (21.08) konkurencja best trick oraz wielki finał Red Bull Roof Ride transmitowany na żywo w Red Bull TV.

Najlepsi powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB (kategoria Gold), a jeden ze szczęśliwców otrzyma dziką kartę na imprezę Crankworx w Nowej Zelandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.