Od lewej: Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic i prezydent Marcin Krupa / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Ulica Nowogliwicka miała już częściowo być gotowa. Na razie ciągle jest inwestycją na papierze. Z tym, że ten papier doczekał się już projektu. Kiedy ruszy budowa? Tego na razie nie wiadomo, wcześniej miasto deklarowało, że pierwszy etap inwestycji będzie gotowy w 2021 roku.

Z pytaniem w imieniu mieszkańców do miasta zwrócił się radny Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego.

„Na jakim etapie realizacji znajduje się inwestycja drogowa pn. „Budowa połączenia drogowego ul. Brackiej z ul. Żelazną (planowana ul. Nowogliwicka)” – pytał radny, chciał też poznać ewentualny harmonogram inwestycji. „Uprzejmie proszę o możliwie wyczerpującą odpowiedź w sprawie” – podkreślił rajca.

„Dla przedmiotowego zadania do Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Katowice przekazana została dokumentacja projektowa” – wyjaśniał pod koniec maja prezydent Bogumił Sobula. Na razie inwestycja nie ma nawet pozwolenia na budowę. „Przedmiotowe zadanie nie zostało ujęte w budżecie miasta na rok 2021” – odpowiedział Sobula na pytanie o termin realizacji inwestycji. A to, że nie podał ewentualnego przyszłego terminu realizacji – też sporo mówi.

Na czerwono planowany zakres ulicy Nowogliwickiej / fot. UM Katowice

Budowa Nowogliwickiej inwestycja, o której mówi się od lat. W czerwcu 2019 roku informowaliśmy, że miasto chce do 2021 roku zrealizować pierwszy etap inwestycji, czyli fragment drogi od ul. Brackiej do ul. Johna Baildona. Miał wtedy powstać też plac publiczny pieszo-drogowy w rejonie skrzyżowania ulic Tarasa Szewczenki i Gliwickiej. Przebudowane miało zostać także skrzyżowanie z ul. Bracką.

Reklama

1 Komentarz

  1. Lepiej jakby powstała Rowerostrada od a Tauzena do centrum wzdłuż Rawy i jakiś podłużny park. Chyba że zrobią deptak na Gliwickiej od żelaznej do anioła,.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.