Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Zara Israelyan
Reklama

Katowice prowadzą postępowanie wyjaśniające, bo radny zapytał o drogę w „opłakanym stanie”, brak przystanka i zbyt szybko jadące samochody. Te, miałby spowolnić specjalne wyspy. Po pytaniach od radnego sprawa obecnie jest wyjaśniana. 

Katowicki radny Forum Samorządowego Borys Pronobis interpelował do prezydenta Katowic w sprawie dzielnicy Brynów – Stara Ligota. Chodzi o kilka uprzykrzających życie mieszkańcom rzeczy. Po pierwsze, nawierzchnia drogi przy ulicy Przyklinga 12-24.

„Nawierzchnia drogi jest w opłakanym stanie, nigdy nie remontowana tylko łatana co przynosi skutek doraźny, chwilowy . Naprawa nawierzchni drogi ulicy Przyklinga była już wcześniej konsultowana i uzgadniana na wizji lokalnej w terenie” – stwierdził radny.

Druga sprawa to ulica Rolna i samochody jadące tam z nadmierną prędkością. Uspokoić ruch zdaniem radnego mogłyby specjalne wyspy. „Lokalna społeczność ulicy Rolnej od wielu już lat zabiega i prosi o fizyczne ograniczenie prędkości przejeżdżających pojazdów. Proponowana lokalizacja „wysp” — okolice Stokrotki-MP51 oraz rejon Wodospady-Wozaków” – czytamy w interpelacji Borysa Pronobisa.

Trzecia sprawa, to „zlokalizowanie nowego przystanku autobusowego dla coraz to starszej społeczności Starej Ligoty na ulicy Rolnej w rejonie ulic Tomasza — Średnia”. Kiedyś było to w planach, ale nie doczekało się realizacji. Mieszkańcy z tej ulicy do najbliższego przystanku mają około 600 metrów – to dla seniorów długi dystans do przebycia.

Miasto kwestie poruszone przez radnego będzie teraz wyjaśniać.

„Nawiązując do Pana interpelacji dotyczącej podjęcia szeregu interwencji na terenie dzielnicy Brynów – Stara Ligota uprzejmie informuję, że sprawa jest przedmiotem postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez tut. Urząd oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach” – poinformował Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Miasto zapowiedziało, że o ostatecznych ustaleniach poinformuje radnego w osobnym piśmie.

Reklama

2 KOMENTARZE

 1. Argument ze 600 metrow do przystanku mnie… zastanawia 🙂
  Trzeba dopytac jaki dystans w metrach jest ok i wprowadzic te wytyczne w calej aglomeracji.
  Tylko zapytam czy do przejscia dla pieszych kazdy starszy obywatel nie ma za daleko?
  Zrobic zebre przy kazdej klatce schodowej co beda daleko lazic.
  A co sierzantow na drodze to jak to sie ma do tego eco trendu?
  Jazda na 3 badz 2 biegi przy 2000 obrotow a dochamowania ruszanie i takie tam… no ale autobusy electric kupione 🙈

 2. Pan Pronobis myśli tylko o ul. Rolna/ Wodospady….wiadomo dlaczego, ale może już starczy ? są inne ulice w „Pana” okręgu wyborczym. Miasto finansuje np. PLAC NA GLANC po to by umożliwić na podwórkach przyjemny wypoczynek przy grilu,w otoczeniu zieleni itd, ale nie przewiduje miejsc parkingowych. Auta z pięknych Placów na Glanc wystawia się na niewielkie parkingi pod blokowiskiem obok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.