W spotkaniu pomiędzy drużynami walczącymi o drugą lokatę w tabeli, premiowaną bezpośrednim awansem do pierwszej ligi, GieKSa pokonała na wyjeździe Chojniczankę 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi ma już cztery punkty przewagi nad swoim rywalem.

Po pierwszych minutach meczu, kiedy na boisku niewiele się działo, lekką przewagę w środku pola uzyskali gospodarze. To jednak grająca z kontrataku GieKSa stwarzała większe zagrożenie pod chojnicką bramką. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Błąd, ale jego dynamiczna akcja w 9 min. zakończyła się zbyt lekkim strzałem i Sokół nie miał problemów z jego złapaniem. W 19 min. powinno być 1:0 dla katowiczan, ale Pavlas nie potrafił skierować z bliskiej odległości futbolówki do siatki. Cztery minuty później GieKSa objęła jednak zasłużone prowadzenie po świetnym strzale Błąda. W 33 min. fatalny błąd w polu karnym obrońców Chojniczanki wykorzystał Kozłowski, który podwyższył prowadzenie Trójkolorowych. Tuż przed końcowym gwizdkiem swoją najlepszą okazję w tej części gry mieli gospodarze, ale lecąca do bramki piłka wybita została jeszcze na rzut rożny. Tym samym po 45 minutach GieKSa zasłużenie wygrywała w Chojnicach 2:0.

Druga część spotkania to ataki gospodarzy, którzy szukali kontaktowej bramki. Choć udało im się przeprowadzić kilka groźnych akcji, Królczyk zachował jednak czyste konto. Katowiczanie z początku ograniczali się jedynie do obrony. Z czasem ponownie zaczęli jednak kontratakować i w 78 min. Błąd po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym samym GieKSa w arcyważnym spotkaniu pokonała Chojniczankę 3:0 i brakuje jej tylko dwóch punktów w dwóch ostatnich pojedynkach do wywalczenia bezpośredniego awansu do pierwszej ligi.

Chojniczanka Chojnice – GKS Katowice 0:3 (0:2)

Bramki: Błąd (2), Kozłowski

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Mudra (74. Napołow), Grolik, Bartosiak, Czajkowski, Klichowicz, Kona (59. Rakowski), Ziętarski (69. Nowak), Mikołajczak (69. Golański), Ryczkowski, Skrzypczak (59. Pląskowski).

GKS Katowice: Królczyk – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (57. Urynowicz), Rogala (25. Janiszewski) – Kościelniak, Błąd (80. Gałecki), Jaroszek, Figiel, Pavlas – Kozłowski (80. Kurbiel).