Zatrzymany 24-latek / fot. Policja
Reklama

Mieszkaniec Katowic rzucał kamieniami w przejeżdżające samochody. Szczypał i gryzł policjantów. Mężczyzna był nietypowo pobudzony i agresywny.

Do dzielnicy Lipiny w Świętochłowicach zostali wezwani tamtejsi policjanci. Gdy dojechali na miejsce w kierunku radiowozu zaczął iść młody mężczyzna.

Reklama

„Dopiero na wyraźne polecenie mundurowych odrzucił trzymane w rękach kamienie. Policjanci postanowili go wylegitymować, jednak stan psychofizyczny mężczyzny pozostawiał wiele do życzenia. Był wyraźnie pobudzony i agresywny. Wezwania mundurowych nie poskutkowały i agresor nie zamierzał się uspokoić. Zaczął kopać, szczypać, drapać, a nawet gryźć policjantów” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Ostatecznie został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Wezwano na miejsce pogotowie, które zabrało 24-latka w asyście policji do szpitala – celem badań w związku z jego irracjonalnym zachowaniem. Podejrzewano, że mógł być pod wpływem środków odurzających.

Ostatecznie mieszkaniec Katowic usłyszał zarzut wywierania przemocą wpływu na odstąpienie od czynności wykonywanych przez policjantów. Odpowie również za zniszczenie kilku pojazdów, w tym dwóch autobusów, w których straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Katowic obecnie znajduje się pod policyjnym dozorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.