Interwencja straży miejskiej / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto chwali się statystykami. Ponad 700 zgłoszeń i niemal 500 interwencji straży miejskiej. To efekt kolejnego tygodnia akcji „Wyzwanie: parkowanie”, którą prowadzi Urząd Miasta Katowice.

488 interwencji straży miejskiej i ponad 700 zgłoszeń „miszczów parkowania” na internetowej mapie – odnotował katowicki magistrat podczas drugiego tygodnia dokręcania śruby kierowcom w Katowicach.

„Będziemy prowadzili działania dyscyplinujące tak długo, jak to będzie konieczne. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji, oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie i zgłaszanie zieleńców, które są notorycznie rozjeżdżane. Wierzę, że dzięki naszym działaniom i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z opornymi kierowcami, którzy parkują w sposób utrudniający życie innym”  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dniach od 17 do 23 maja Straż Miejska przeprowadziła 488 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 145 interwencji – nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju
  • 268 interwencji – nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.)
  • 49 – interwencje w związku z rozjeżdżaniem zieleńców
  • 4 – interwencje dotyczące pojazdów porzuconych i bez tablic rejestracyjnych

Liczba interwencji z podziałem na dzielnice:

  • 236 – Śródmieście
  • 73 – Koszutka

Od rozpoczęcia akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1382 interwencje, nałożyła 324 mandaty (w trakcie jest kilkadziesiąt kolejnych postępowań mandatowych), 300 pouczeń, a w 114 przypadkach zastosowano blokady koła.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.