Szczepionka AstraZeneca / fot. Policja
Reklama

W województwie śląskim wykonano ponad 2 mln szczepień. Większość z tego to osoby, które przyjęły pierwszą dawkę. Władze nadal apelują o przystąpienie do szczepień.

Dane odnośnie zaszczepionych mieszkańców regionu podał w trakcie konferencji prasowej w Katowicach wojewoda Jarosław Wieczorek.

Reklama

„Ponad 2 mln iniekcji szczepiennych mamy zrealizowanych w województwie śląskim, mniej więcej w proporcji: niecałe 1,5 mln osób, które przyjęły 1 dawkę i ponad 0,5 mln osób, które zostały zaszczepione w pełni, czyli 2 dawkami, w tym ponad 3 tys. osób, które przyjęły 1 dawkę preparatu 1-dawkowego” – podał wojewoda. Dodał, że nadal będzie apelował do mieszkańców, żeby się szczepili. Przypomnijmy, w regionie mamy około 4,5 mln mieszkańców.

„To jest nasze wspólne dobro, wspólna odpowiedzialność, absolutnie nasza wspólna przyszłość” – podkreślił.

Przypomnijmy, wojewoda poinformował o wygaszaniu tymczasowego szpitala w katowickim MCK. Do lipca ma pełnić już swoją podstawową rolę. Od momentu uruchomienia placówki leczyło się tam 1,3 tys. pacjentów. Powstanie szpitala to koszt ponad 55 mln zł, z czego 3 mln zł to kwota, która ma posłużyć do przywrócenia obiektu do jego stanu pierwotnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.