Jerzy Kukuczka / foto: InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto szuka firmy lub organizacji, która przygotuje konkurs na koncepcję Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki. Chodzi o wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej.

Miasto wystosowało zapytanie ofertowe w tej sprawie:

Reklama

„Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz zagospodarowania terenu zlokalizowanego w rejonie skrzyżowania ulic: Katowickiej i Markiefki w Katowicach (wraz ze wstępnym scenariuszem aranżacji głównych ekspozycji i szacunkowym kosztorysem)” – czytamy na stronie urzędu.

Co ciekawe, miasto początkowo miało obawy co do konkursu, powodem był podobny konkurs przeprowadzany na stadion miejski. Ostatecznie okazało się, że stadion będzie znacznie droższy niż wynikało z pierwotnych wyliczeń przedstawionych w zwycięskim projekcie.

Wtedy warunki konkursu przeprowadzanego przez SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich) określały maksymalną kwotę jaką miał kosztować stadion – 186 mln zł brutto. Następnie okazało się, że wyłoniony projekt ma kosztować 561 mln zł.

“Oczekuję jednak, że w sytuacji, w której SARP chciałby przeprowadzić ten konkurs – weźmie na siebie realną odpowiedzialność prawną i merytoryczną za właściwe poprowadzenie konkursu, gwarantujące nie tylko jego spektakularne rozstrzygnięcie, ale i realną możliwość budowy i wyposażenia Centrum w określonych przez nas kosztach” – stwierdził wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula w liście otwartym opublikowanym w kwietniu tego roku.

Miasto na Centrum Himalaizmu chce wydać 65 mln zł. Na oferty przeprowadzenia konkursu magistrat czeka do 26 maja.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.