Patrol policji / fot. Policja
Reklama

Mandat gonił mandat w Katowicach. Kierowcy tracili też prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Katowiccy policjanci kontrolowali prędkość na ulicach miasta. Efekt 435 ujawnionych wykroczeń drogowych. Nie skończyło się tylko na mandatach – byli tacy, którzy utracili prawa jazdy.

„Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszali się kierujący pojazdami, zwracali również uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty” – wyjaśnia rzecznik katowickiej policji, Agnieszka Żyłka.

Reklama

435 wykroczeń drogowych

W sumie na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 435 wykroczeń drogowych, 346 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, a 265 z nich zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych.

W 3 przypadkach kierowcy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Ponadto ujawnili 2 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień. Zatrzymali również 17 dowodów rejestracyjnych: 7 za zły stan techniczny pojazdu i 10 za brak aktualnych badań.

„Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez przestrzeganie obowiązujących przepisów, dbanie o stan techniczny pojazdów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, kulturę jazdy i uprzejmość wobec innych uczestników ruchu drogowego” – dodaje rzecznik katowickiej komendy.

Policja zapowiada, że kolejne działania będą miały miejsce wkrótce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.