Skradziony Saab / fot. Policja
Reklama

W Katowicach porwali samochód dla okupu. Nie skończyło się to dla nich pomyślnie. W sumie katowicka policja zatrzymała 3 osoby w sprawie kradzieży Saaba.

Do zdarzenia doszło w Ligocie. To tam skradziono wart 25 tys. zł pojazd wraz z dowodem rejestracyjnym oraz polisą ubezpieczeniową.

Reklama

„Z policyjnych ustaleń wynika, że 35-letni mężczyzna ukradł samochód, a następnie wspólnie z 25-letnią kobietą i 40-letnim mężczyzną zażądali od właściciela gotówki za zwrot skradzionego auta. Samochód ukryli w jednym z garaży na terenie Katowic” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „W trakcie zatrzymania u kobiety policjanci ujawnili narkotyki. Badanie wskazało, że z zabezpieczonego proszku można przygotować 150 porcji dilerskich amfetaminy. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie” – dodaje.

Najstarszy mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące, 35-latek od razu trafił do zakładu karnego – miał wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności do odbycia za poprzednie przestępstwa. W związku z tą sprawą grozi mu 10 lat więzienia. 25-latce grozi nieco mniej – do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.