Samochody zaparkowane na ul. Warszawskiej
Reklama

Kary za nieprawidłowe parkowanie w Katowicach. Miasto walczy z kierowcami, którzy nieprawidłowo parkują, ale trochę porywa się z motyką na słońce, bo nie od dzisiaj wiadomo, że jest problem z liczbą strażników miejskich. Ci jednak od 10 maja – zgodnie z zapowiedzią miasta – rozdają mandaty za nieprawidłowe parkowanie.

To, że w Katowicach brakuje parkingów nie jest nowością, podobnie jak to, że kierowcy parkują gdzie się da. Na chodnikach, terenach zielonych etc.

Reklama

W okresie od dnia 10.05.2021 -13.05.2021  w wyniku kontroli parkowania w rejonie dzielnic Śródmieście i Koszutka,  Straż Miejska ujawniła ogółem 80 wykroczeń drogowych i porządkowych związanych z dewastacją zieleńców.

„W związku z powyższym nałożono  na sprawców wykroczeń 26 mandatów karnych, 23 razy zastosowano środek odziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, 20 razy założono na koła pojazdów urządzenie blokujące oraz wystawiono 37 wezwań ( sprawy prowadzone przez Zespół ds. Wykroczeń w celu ustalenia i ukarania sprawców wykroczeń)” – informuje Straż Miejska w Katowicach.

W roku 2019 Straż Miejska przeprowadziła w sumie 21882 różnego rodzaju interwencji związanych z porządkiem w komunikacji. W tym:

Unieruchomiono 2114 samochodów poprzez zastosowanie blokady kół

143 pojazdy zostały usunięte z drogi na koszt właściciela

Przeprowadzono 1941 interwencji związanych z parkowaniem pojazdów na zieleńcach – ukarano mandatami 775 osoby, a wobec 117 zastosowano pouczenie, 3 sprawy trafiły do sądu.

W roku 2020 Straż Miejska przeprowadziła w sumie 11266 różnego rodzaju czynności związanych z porządkiem w komunikacji. W tym:

Unieruchomiono 416 samochodów poprzez zastosowanie blokady kół

43 pojazdy zostały usunięte z drogi na koszt właściciela

Przeprowadzono 1017 interwencji związanych z parkowaniem pojazdów na zieleńcach – ukarano mandatami 565 osoby, a wobec 177 zastosowano pouczenie, 8 spraw trafiło do sądu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.