GieKSa do 88 minuty przegrywała z Wigrami 0:2. Katowiczanie uratowali jednak remis dzięki bramkom w końcówce Janiszewskiego i Urynowicza.

Niesiona głośnym dopingiem kibiców, którzy po raz pierwszy od października mogli wrócić na trybuny, GieKSa w pierwszej połowie przeważała i stworzyła kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Najbliżej szczęścia był dwukrotnie Sanocki, ale jego uderzenie w 12 min. wylądowało na słupku, a kolejny strzał w 36 min. został sparowany przez bramkarza na poprzeczkę. Dobre okazje do pokonania Zocha mieli także Błąd, którego bombę pewnie obronił bramkarz gości, a także Janiszewski, który nie trafił jednak głową do bramki. Przyjezdni w pierwszej połowie atakowali rzadko. Rozkręcili się dopiero w końcówce, kiedy przeprowadzili dwie akcje, które na bramki zamienili Wełniak i Żebrakowski.

W drugiej połowie katowiczanie próbowali odrobić straty, ale długo im się to nie udawało. Najlepsze okazje do zdobycia kontaktowego gola miał dwukrotnie z rzutu wolnego Urywnowicz. Jego strzał w 55 min. zatrzymał się jednak na poprzeczce, a przy kolejnym w 70 min. świetną interwencją popisał się golkiper Wigier. Pomimo wszystko GieKSa nie odpuszczała i do ostatnich minut próbowała odwrócić losy pojedynku. W 88 min. Zoch w końcu musiał wyciągać futbolówkę z siatki po trafieniu Janiszewskiego. Dwie minuty później przed kolejną dobrą okazją z rzutu wolnego stanął Urynowicz i zgodnie z zasadą do trzech razy sztuka, tym razem pokonał suwalskiego bramkarza. Tym samym GKS wyszarpał dwubramkowy remis z Wigrami. Jeśli jednak Chojniczanka pokona jutro na wyjeździe Stal Rzeszów, to piłkarze z Chojnic awansują na drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do pierwszej ligi.

GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:2 (0:2)

Bramki: Janiszewski, Urynowicz – Wełniak, Żebrakowski

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski (62. Grychtolik), Jędrych, Janiszewski, Rogala – Kościelniak (66. Woźniak), Błąd, Gałecki (79. Jaroszek), Urynowicz, Sanocki (62. Pavlas) – Kozłowski (79. Kurbiel).

Wigry Suwałki: Zoch – Wełniak (59. Gojko), Sauczek, Mularczyk, Grzelak, Liszka, Orzechowski (51. Gierach), Adamek, Piekarski, Żebrakowski (59. Czułowski), Kamiński.