Ul. Warszawska w deszczu / fot. Zara Israelyan

Zalania w Katowicach. Z przejazdu pod ulicą Kościuszki strażacy wyciągali samochody, zalało też m.in. szkołę.  W czwartek przez region przeszły burze, co oznacza sporo dodatkowej pracy dla strażaków w regionie. W Katowicach też mieli co robić, ale było raczej spokojnie.

„Liczba naszych interwencji się nie zwiększyła jeśli chodzi o te zalania” – mówi Adam Kryla z katowickiej straży pożarnej. „Jest to około 10 interwencji związanych z zalaniami. Nie było osób poszkodowanych” – dodaje.

Jednym z bardziej uciążliwych zdarzeń, utrudniających życie mieszkańcom było zalanie przejazdu pod ulicą Kościuszki. „Trzy samochody utknęły, nasi strażacy pomagali je usunąć” – tłumaczy Kryla. Nikomu nic się nie stało.

Głównie dochodziło do zalań posesji i piwnic. Na ulicy Harcerzy Września zalana została piwnica w szkole. Strażacy wypompowali wodę z obiektu.

W regionie też się sporo działo

W regionie też nie było spokojnie. W powiatach raciborskim, wodzisławskim i mieście Rybnik bez prądu zostało niespełna 500 odbiorców.

Jak podają służby kryzysowe wojewody:

13.05.2021 r. godz. 18:40. pow. raciborski, Krzyżanowice, skrzyżowanie DK 45 z DW 936 – droga była czasowo nieprzejezdna z powodu rozlewiska na jezdni. Po godz. 21:09 droga została odblokowana.

pow. raciborski – Krzyżanowice – Podtopione budynki: Urząd Gminy , Jednostka OSP Krzyżanowice, Jednostka OSP Owsiszcze, Posterunek Policji i tory Kolejowe.

pow. wodzisławski – Rydułtowy –  zalana piwnica w Szpitalu,

pow. rybnicki – m. Gaszowice – zalana szkoła przy ul. Rydułtowskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.