Do GKS-u Katowice wraca Jakub Wanacki. Obrońca podpisał roczny kontrakt z naszym Klubem.​​

30-letni obrońca po dwóch sezonach spędzonych w Re-Plast Unii Oświęcim wraca do Katowic. Wychowanek Orlika Opole w swojej karierze występował także w klubach z Sosnowca, Bytomia, Tychów oraz we francuskim Anglet Hormadi. Wanacki to także wielokrotny reprezentant Polski, który wystąpił w czterech turniejach mistrzostw świata i wywalczył z kadrą juniorską awans do dywizji I (2011), zaś z seniorską awans do Dywizji IA (2014). W barwach hokejowej GieKSy “Wanek” zdobył srebrny (2018) i brązowy (2019) medal mistrzostw Polski, ponadto sięgnął z naszym Klubem po trzecie miejsce w rozgrywanych w Belfaście finałach Pucharu Kontynentalnego.

– Jakub dał się już poznać w GKS-ie z jak najlepszej strony. Gdy reprezentował nasz klub, odnosiliśmy sukcesy w Polsce i Europie. Warto podkreślić, że był wówczas jednym z liderów defensywy naszego zespołu. Co ważne, jest aktualnym reprezentantem Polski, co wpisuje się w naszą wizję budowy zespołu – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja GKS-u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.