Kontrola drogowa / fot. Policja

W trakcie majowego długiego weekendu 20 osób straciło prawa jazdy w Katowicach. To jednak nie wszystko. Byli również pijani kierowcy, a także ci, którzy wcześniej utracili uprawnienia. Policja podsumowała długi majowy weekend i nie można powiedzieć żeby należał do najspokojniejszych.

W sumie w trakcie długiego majowego weekendu w Katowicach odnotowano ponad 600 przekroczeń prędkości, w tym ponad 450 w rejonie przejść dla pieszych, zatrzymanie 20 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym.

Zaczęło się w piątek

Akcję „Bezpieczny weekend” rozpoczęto piątkowymi działaniami „Prędkość”. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 238 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Aż 190 miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. Wtedy też jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

„Ponadto ujawniono 3 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień, a także kierującego, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Ze względu na zły stan techniczny pojazdów zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Kolejne dni niestety wcale nie były spokojniejsze. W sumie ujawniono 381 przekroczeń prędkości z czego 268 w rejonie przejść dla pieszych.

„Tym razem aż 19 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o minimum 50km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymano 8 kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień, a także kierującego, któremu cofnięto uprawnienia. Policjanci zatrzymali również poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości, a także złodzieja, który poruszał się skradzionym samochodem. Ponadto ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości” – dodaje rzecznik katowickiej policji.

W trakcie działań ze względu na zły stan techniczny pojazdów policjanci zatrzymali kolejne 16 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono również pojazd, który miał cofnięty licznik przebiegu kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.