Reklama

Dzisiaj będą kary dla kierowców w Katowicach. Mandaty a nawet utrata prawa jazdy

D. Frost

Kontrola drogowa / fot. Policja
Reklama

Dzisiaj będą kary dla kierowców w Katowicach. Mandaty a nawet utrata prawa jazdy. Drogówka dzisiaj do godziny 22.00 będzie przeprowadzać akcję „Prędkość”. Pod lupę wzięto miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których powodem jest nadmierna prędkość.

Poza mandatami i punktami karnymi, można także stracić prawo jazdy. Prędkość to najczęstszy powód wypadków drogowych – im szybciej jedziemy, tym gorsze mogą być konsekwencje zdarzenia drogowego.

„Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń)” – informuje katowicka policja.

Tylko w tym roku katowiccy policjanci ujawnili aż 328 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 50 km/h.

Reklama

„Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę” – czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie