Szpital w MCK / fot. SUW Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostanie dłużej szpitalem. Działa tam też punkt szczepień. Pierwotnie MCK miało funkcjonować jako szpital tymczasowy do końca kwietnia, teraz wiadomo, że ten okres został przedłużony.

Z informacji przekazanych przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka wynika, że MCK zostanie szpitalem co najmniej do końca czerwca.

„Będziemy się zastanawiali, czy do cokolwiek w tej sprawie dalej będziemy robić, raczej pandemia będzie słabła w związku z tym redefiniujemy w tej chwili również pojęcie szpitali tymczasowych no i będziemy jednak ograniczać ich funkcjonowanie” – stwierdził wojewoda Jarosław Wieczorek w rozmowie z InfoKatowice.pl. „Z punktu widzenia Międzynarodowego Centrum Kongresowego jako ważnego punktu kulturalnego w regionie, też będzie starali się odstępować na rzecz szpitali regionalnych” – dodał.

Miesięcznie koszt funkcjonowania szpitala tymczasowego w MCK to kilka milionów złotych, w tym około 1 mln zł to wynajem samego obiektu od PTWP Event Center.

Z danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że koszt przygotowania szpitala tymczasowego w MCK to 55,5 mln zł. To mniej więcej koszt budowy dwóch basenów w mieście. Częścią tej kwoty jest przewidywany koszt przywrócenia MCK do stanu pierwotnego – 3 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.