Kontrola drogowa / fot. Policja
Reklama

W Katowicach kierowcy tracili prawa jazdy i dostawali mandaty. Ryzykowali życiem pieszych łamiąc ograniczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Tylko jednego dnia katowicka policja wykryła przeszło 300 takich przypadków, 9 kierujących utraciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Kierowców na terenie Katowic pogrążyła akcja „Prędkość”. Jak się okazało bardzo potrzebna, na co wskazują liczby zaprezentowane przez katowickich policjantów. Pod lupę wzięto miejsca, gdzie najczęściej kierowcy sobie folgują i łamią ograniczenia prędkości.

Reklama

Drogówka korzystała ze wszystkich możliwości kontroli jakie ma – w tym z samochodów z wideo rejestratorami.

„Mundurowi oprócz sprawdzania prędkości, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 392 wykroczenia przekroczenia dopuszczalnej prędkości, z czego aż 340 w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych” – tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Aż 9 kierujących utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas działań policjanci ujawnili również kierującego, który prowadził samochód bez uprawnień, kierującego z cofniętymi uprawnieniami, a także kierującego z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów” – dodaje.

Zatrzymano także 2 nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, a także 2 kierujących po spożyciu alkoholu.

„Kolejne działania wkrótce” – zapowiada katowicka policja.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.