Wizualizacja Stadionu Miejskiego / fot. GKS Katowice
Reklama

Miasto wydało obwieszczenie o pozwoleniu na budowę Stadionu Miejskiego. Obecnie trwa procedura przetargowa, która ma pozwolić wyłonić wykonawcę inwestycji. Najtańszą ofertę i w sumie jedyną, która mieści się w budżecie założonym przez miasto Katowice złożyło konsorcjum z liderem firmą NDI na czele – ponad 205 mln zł. Miasto chce na I etap inwestycji wydać nieco ponad 229 mln zł. Kolejne oferty sięgają nawet ponad 300 mln zł.

Miasto jeszcze oficjalnie nie wybrało wykonawcy, ale 23 kwietnia opublikowano obwieszczenie: „w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę stadionu miejskiego wraz z zagospodarowaniem terenu przy ulicy Upadowej/Załęska Hałda w Katowicach”.

Reklama

W obwieszczeniu miasta czytamy, że 15 kwietnia prezydenta wydał zgodę na budowę nowego obiektu sportowego w Katowicach. Pozwolenie na budowę obejmuje m.in. budowę stadionu wraz z budynkiem hali widowiskowo-sportowej, budynków biletowych budynków zespołów szatniowych dwóch boisk treningowych z trybunami, obiektów małej architektury ( kosze, maszty flagowe, pylony informacji wizualnej, wiaty rowerowe i śmietnik wraz z ogrodzeniem. Budowę sieci (wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, elektrycznej instalacji (gazowej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, co, wod-kan, ppoż., teletechnicznej) przyłączy (wodociągowych, kanalizacji sanitarnej, deszcze elektrycznego, teletechnicznego) wraz z likwidacją istniejących sieci kolidujących z inwestycją. Do tego przebudowę, rozbudowę dróg publicznych wraz z budową parkingów i wewnętrznych, chodników, ścieżek rowerowych placów wraz z niwelacją terenu.

W razie wyboru NDI to firma dobrze znana w Katowicach – jest odpowiedzialna za budowę basenów miejskich, a także przebudowę DK86 i DK81.

Oferty złożone do miasta w ramach budowy Stadionu Miejskiego / fot. UM Katowice
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.