Tunel Muzyczny / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

200 tys. zł na ciekawe projekty muzyczne w Katowicach. Rusza nabór do Myzykograntów organizowany przez Katowice Miasto Ogrodów. Artyści i organizacje mogą liczyć nawet na 25 tys. zł. 

Głównym celem Muzykograntów jest wspieranie projektów o charakterze non-profit, wpisujących się w ideę Miast Kreatywnych UNESCO. Wnioski zgłaszać mogą osoby fizyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. Pomysły muszą mieć charakter muzyczny lub dotyczyć edukacji w zakresie muzyki i być kierowany do mieszkańców Katowic.

Reklama

„Katowice jako Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki czuje się odpowiedzialne za swoich twórców. W zeszłym roku wsparliśmy ich kierując pół miliona złotych na programy pomocowe, w tym na konkurs Lokata w kulturę. Pandemia nas nie opuszcza i artyści wciąż mają ograniczone możliwości realizacji swoich planów. Liczę, że uruchomiony teraz przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów program Muzykograntów będzie istotnym bodźcem dla muzycznych sektorów kreatywnych Katowic i pomoże im przetrwać ten trudny czas” – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Po raz pierwszy w Muzykograntach artyści będą mogli wnioskować także o honoraria dla siebie – do wysokości maksymalnie 25 procent budżetu. Szczególnie preferowani będą artyści lub organizacje pozarządowe lub firmy z Katowic. Przy ocenie wniosków mogą liczyć na dodatkowe punkty.

„Projekty zgłaszane do Muzykograntów można zrealizować do grudnia tego roku. Zdajemy sobie sprawę, że trudno przewidzieć, jak długo będą obowiązywały obostrzenia związane z pandemią, dlatego zachęcamy, aby przy tworzeniu projektów wziąć pod uwagę możliwość ich prezentacji także zdalnie, np. w Internecie”  – mówi Łukasz Kałębasiak, zastępca dyrektora ds. programowych Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek.

Do tej pory w ramach programu zrealizowane zostały m.in. warsztaty, festiwale, potańcówki, koncerty oraz wydania płyt. Jednym z najbardziej widowiskowych i nagminnie dewastowanych realizacji w ramach Muzykograntów był tzw. Tunel Muzyczny w przejściu podziemnym między ul. Wojewódzką i Mariacką Tylną.

Wnioski można składać do 7 maja. Na stronie wsparcie.miastoogrodow.eu pobrać można formularz wniosku oraz zapoznać się z regulaminem konkursu.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.