Jeden z zatrzymanych pseudokibiców / fot. Policja

Policja rozbiła gang złożony z pseudokibiców. 14 osób  z zarzutami, większość tymczasowo aresztowano. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli broń, bagnet, maczetę oraz narkotyki. Jak m.in. wynika z ustaleń śledczych dwóch podejrzanych zaatakowało ochroniarza i okradło klub sportowy, któremu kibicowali.

Sprawę prowadzi Zarząd w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji.

„Według śledczych członkowie gangu dokonywali przestępstw przeciwko mieniu, m.in. rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, oszustw, podpaleń, kradzieży z włamaniami, w tym także przy użyciu niebezpiecznych narzędzi tj. pałek czy metalowych łomów, którymi obezwładniali pracowników ochrony, a następnie okradali obiekty. Na swoim koncie mają również handel i posiadanie amunicji bez wymaganego pozwolenia oraz obrót znacznymi ilościami narkotyków, głównie amfetaminy, kokainy i marihuany” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Ponadto członkom zorganizowanej grupy przestępczej zarzuca się pranie pieniędzy oraz wyłudzenie podatku VAT poprzez wytwarzanie faktur kosztowych, w związku z czym uszczuplono Skarb Państwa na ok. 9 mln zł.

Okradli swój klub

Dwaj podejrzani w 2009 mieli włamać się do pomieszczeń klubu, wcześniej obezwładnili ochroniarza, zniszczyli mienie klubowe o wartości 7 tys. zł oraz ukradli prawie 24 tys. zł w gotówce oraz laptopa.

„Na  podstawie zebranych informacji, w minionym tygodniu policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach i Zarządu we Wrocławiu CBŚP przeprowadzili działania w województwie śląskim, opolskim, mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. W efekcie zatrzymano 11 osób oraz 3 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie przebywali w związku z toczącymi się postępowaniami. W trakcie akcji zabezpieczono broń palną, amunicję, maczetę, bagnet, noże oraz środki odurzające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze oraz markowe zegarki o łącznej wartości blisko 150 tys. zł” – wylicza policja.

Członkowie gangu usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, kradzieży z włamaniem, prania pieniędzy, popełnienia przestępstw narkotykowych oraz z kodeksu karnoskarbowego.

Decyzją sądu 11 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym.

1 Komentarz

  1. Chorzowskie zero godnosc okradac swoj klub to najgorsze z mozliwych zeczy !!!! Ale przynajmniej cala Polska widzi co to za patologia chorzowska !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.