Radni KO z Katowic chcą „Ronda Praw Kobiet”. Trójka radnych Koalicji Obywatelskiej zwróciła się do prezydenta Katowic o nadanie nazwy dla ronda na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Armii Krajowej. Chcą żeby rondo nazywało się „Rondo Praw Kobiet”.

„Kobiety (pomimo, że mamy XXI wiek) nadal walczą od setek lat o prawo, aby być na równi traktowanymi z mężczyznami. Prawo, które powinno być takie samo dla wszystkich. Miasto otwarte i nowoczesne powinno wspierać równe traktowanie osób bez względu na płeć, religie czy orientację seksualną. Dlatego już wiele miast uhonorowało przyznanie praw wyborczych kobietom ponad 100 lat temu. Dzisiaj Katowice stają również przed taką szansą. Dlatego wspólnie prosimy Pana Prezydenta o nadanie temu miejscu nazwy “Rondo Praw Kobiet” – czytamy w interpelacji złożonej przez radnych Adama Lejmana-Gąskę, Magdaleną Wieczorek i Adama Szymczyka.

Reklama

Chodzi o rondo na drodze, którą niedawno oficjalnie otwierał premier Mateusz Morawiecki wraz z prezydentem Marcinem Krupą. Odpowiedzi na interpelację radnych jeszcze nie ma.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.