Plantacja marihuany / fot. Policja

Katowickie CBŚP zlikwidowało plantacje konopi indyjskich. W sumie zatrzymano łącznie 3 podejrzanych, 2 aresztowano. Według informacji podanych przez policję, z planacji zlikwidowanych przez Zarządy CBŚP w Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim można było uzyskać co najmniej 100 kg marihuany.

Na terenie województwa śląskiego Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymano dwie osoby.
„W odosobnionych miejscach w domach jednorodzinnych zorganizowano całą infrastrukturę służącą do nielegalnej uprawy. Łącznie w pomieszczeniach rosło ponad 150 krzaków w końcowej fazie wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano 2 osoby, w wieku 39 i 59 lat. Policjanci przeszukali także inne miejsca użytkowane przez podejrzanych, w efekcie czego znaleźli i zabezpieczyli 10 kg marihuany” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

W Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie przedstawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi oraz posiadania marihuany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Natomiast w Zielonej Górze, policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim zlikwidowali 2 plantacje, zatrzymując jednocześnie do sprawy podejrzanego. W trakcie czynności zabezpieczono łącznie blisko 230 krzewów oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin. Mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi i posiadania marihuany, a następnie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.