Obezwładniony mężczyzna / fot. Policja
Reklama

W centrum Katowic mężczyzna zadawał sobie ciosy nożem w szyje. Uratowali go policjanci, przy okazji zatrzymali też poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.

Dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturującym się w jednym z mieszkań młodym mężczyźnie. Miał demolować meble.

Reklama

„Jednak kiedy wywiadowcy dotarli pod wskazany adres, już na klatce schodowej usłyszeli krzyki, że pomoc potrzebna jest natychmiast, bo mężczyzna zaczął się okaleczać. Nożem kuchennym kilkakrotnie ranił się w szyję, a także rękę. Policjanci wbiegli do mieszkania i obezwładnili agresywnego mężczyznę, który wciąż zadawał sobie rany” – informuje Łukasz Kloc z katowickiej policji. „Natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali medyków. 21-latek został przetransportowany w asyście policjantów do szpitala, którzy udzielili wparcia i dbali o bezpieczeństwo medyków podczas zabiegów, jakim został poddany desperat. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – dodaje.

W mieszkaniu przebywał 30-letni znajomy, który ukrywał się przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał do odsiedzenia 7 dni aresztu z powodu grzywny, której nie zapłacił.

„Poszukiwany, aby uniknąć aresztu, natychmiast uiścił grzywnę i tym samym zrealizował postanowienie krakowskiego sądu. W związku z powyższym po wykonaniu czynności został zwolniony” – wyjaśnia Kolc.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.