Karetka / fot. InfoKatowice.pl

Katowice chcą szkolić lekarzy odnośnie leczenia pacjentów, którzy przeszli koronawirusa. Wielu mieszkańców nie powróciło do pełni zdrowia, dlatego miasto zamierza zorganizować szkolenie on-line dla lekarzy POZ. Medycy dowiedzą się jak postępować w takich przypadkach.

Bezpłatne szkolenia online dla lekarzy przyjmujących pacjentów Katowicach poprowadzi prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń – konsultant krajowy w dziedzinie angiologii, konsultant Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

„Mamy świadomość, że nieokreślona do tej pory procentowo grupa osób po przebyciu Covid-19, nie powraca do pełni zdrowia. Osoby te wracają do codziennych zajęć, w tym część do pracy, lecz ich wydolność jest ograniczona lub mocno ograniczona. Ten problem będzie w przyszłości dotykał coraz większej liczby osób. Konieczne staje się rozpowszechnienie wśród lekarzy POZ, którzy na co dzień mają kontakt z pacjentami, informacji o sposobach postępowania w takich sytuacjach. Jako miasto chcemy pomóc lekarzom i dlatego organizujemy dla nich cykl szkoleń online” – mówi Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Dzięki zdobytej wiedzy przez lekarzy, mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z ich fachowych porad i szybciej powrócić do pełni zdrowia i związanej z nim jakości życia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 kwietnia.

Terminy:

  • czwartek 15 kwietnia 2021 r. w godz. 16:00–20:00 (brak miejsc, zapisy zakończone)
  • środa 21 kwietnia 2021 r. w godz. 16:00-20:00

Na szkolenie można zgłosić się bezpośrednio w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice pod adresem e-mail: bartosz.kajdan@katowice.eu. W zgłoszeniu należy wskazać następujące dane:

  1. Imię i nazwisko lekarza POZ:
  2. Nazwa i adres poradni na terenie Katowic, w której przyjmuje pacjentów:
  3. Adres e-mail, na który zostanie przesłany link do szkolenia:

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zapisów.

1 Komentarz

  1. A może czas zacząć szkolić lekarzy w Katowicach jak leczyć wszystkich pacjentów na wszystkie choroby (poza prywatnymi wizytami) w gabinetach przychodni POZ, bo przez telefon to się nie da. Co miesiąc potrącane są przecież składki zdrowotne, a leczenie – tylko covida. Teleporada może służyć do wystawienia recepty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.