Samoloty na Katowice Airpot / fot. Katowice Airport
Reklama

Katowice-Airport: Trzech Brytyjczyków nie poleciało do Londynu. Nie wpuścili ich na pokład samolotu. Powodem była kwarantanna, którą właśnie powinni rozpocząć mężczyźni. Zresztą nie tylko oni próbowali dostać się do samolotu w trakcie przebywania na kwarantannie.

„Trójka obywateli Wielkiej Brytanii stawiła się rankiem 7 kwietnia do odprawy samolotu rejsowego lecącego do Londynu-Stansted (Wielka Brytania). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na mężczyzn sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.  Dzień wylotu podróżnych był dniem rozpoczynającym tę kwarantannę. Niedoszli pasażerowie nie byli świadomi, że test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 z wynikiem negatywnym, który wykonali przed wylotem do Polski na terytorium Wielkiej Brytanii,  nie zwalnia ich z obowiązku odbycia kwarantanny”- informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiej Straży Granicznej.

Reklama

Mężczyźni zostali ukarani mandatami po 200 zł – kapitan samolotu nie zezwolił im na wejście na pokład. O sprawie pogranicznicy poinformowali też sanepid.

„Z podobnymi konsekwencjami spotkał się dzień wcześniej obywatel Polski wybierający się do Londynu-Luton (Wielka Brytania). On również złamał zasady przebywania na kwarantannie, myśląc że jest z niej zwolniony” – dodaje Jesionowska.

Pamiętajmy, planując podróż zagraniczną warto upewnić się czy nie został nałożony na nas obowiązek odbycia izolacji domowej lub kwarantanny. Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.