Toi toie ustawione w Katowicach / fot. Marek Matyszczak

Miasto przez pandemię postawiło toi toie w Katowicach. Korzystają z nich pracownicy miasta, takie toalety przenośne można zobaczyć w sumie w 9 punktach na terenie Katowic.

Toalety znajdują się m.in. na ulicach: Stawowej, Jagiellońskiej, Żwirki i Wigury, Słowackiego czy Chopina. Nie wszystkim się podobają. Marek Matyszczak, dzielnicowy radny ze Śródmieścia zdziwił się nowymi „ozdobami” w dzielnicy.

„Jako stolica metropolii i miasto organizujące międzynarodowe wydarzenia, które odwiedzają goście z zagranicy, powinniśmy dbać o jego wizerunek a te toalety są jawnym szpeceniem Śródmieścia” – mówi nam Marek Matyszczak. „Tym bardziej w dobie dyskusji nad estetyką miasta i planowanego wprowadzenia Systemu Informacji Miejskiej. Nadmienię, iż część z plastikowych toalet stoi tuż przy szlaku katowickiej moderny, która jest perełką architektoniczną centrum Katowic” – dodaje.

Toi toi w przestrzeni miejskiej, to raczej trudna wizualnie kompozycja, ale miasto podkreśla, że jest to sytuacja tymczasowa, wywołana przez pandemię.

„Toalety mobilne zostały ustawione na potrzeby parkingowych (osób kontrolujących czy kierowcy zapłacili za parkowanie). Zostały im udostępnione ze względu na trwającą pandemię. Bary i restauracje są zamknięte, a wejścia do budynków miejskich są ograniczane do niezbędnego minimum. W mieście jest 9 takich toalet. Jak tylko obostrzenia zostaną zniesione, to toalety mobilne zostaną usunięte z ulic” – wyjaśnia Michał Łyczak, rzecznik katowickiego magistratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.