Reklama

Antycovidowcy w katowickim sanepidzie. Przywieźli ze sobą trumnę, doszło do szarpaniny z policją

AM

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach / fot. WSSE Katowice
Reklama

Antycovidowcy w katowickim sanepidzie. Przywieźli ze sobą trumnę. Interweniowali policjanci, doszło do szarpaniny. Mundurowi po zakończonej manifestacji znaleźli gwoździe pod oponami radiowozu.

To miało być formalnie zgromadzenie, w którym weźmie udział 5 osób.  Było ich znacznie więcej. 15 osób weszło w środę do siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Uważali, że to właśnie sanepid ich gnębi. Nie chcieli wyjść. Wezwano policję.

Część zgromadzonych opuściła siedzibę sanepidu na prośbę policji, chociaż nie wszyscy chcieli współpracować. Przed budynkiem doszło do szarpani.

„Bandyci, jesteście bandyci” – krzyczał jeden z zebranych do interweniujących policjantów, gdy ci zatrzymali innego mężczyznę, który na miejsce przyjechał z dzieckiem. Chłopcem zajął się inny uczestnik manifestacji.

Reklama

Jak podaje policja, wylegitymowano w sumie 15 osób, części zarzuca się naruszenie miru domowego, w 6 przypadkach sporządzono wnioski do sądu, sporządzono też 7 notatek w sprawie przestępstw.

„Po zakończeniu zgromadzenia, policjanci znaleźli gwoździe pod oponami radiowozu” – informuje śląska policja.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie