Katowice Airport / fot. Śląska Straż Graniczna
Reklama

Wakacje ważniejsze. Zamiast przebywać w izolacji domowej chciała do Egiptu. Na Katowice Airport, Straż Graniczna ujawniła kobietę, która chciała lecieć do Egiptu, a jeszcze 7 dni miała spędzić w izolacji domowej. Kapitan nie pozwolił jej wejść na pokład samolotu.

36-letnia kobieta stawiła się do odprawy samolotu czarterowego, który miał lecieć do Marsa Alam w Egipcie. W trakcie kontroli okazało się, że sanepid nałożył na nią obowiązek odbycia 10-dniowej izolacji domowej. Zostało jej jeszcze 7 dni.

„Mimo ciążącego na niej obowiązku Polka świadomie złamała zasady przebywania w izolacji domowej. Podróżna odmówiła przyjęcia mandatu i w związku z tym sporządzono wniosek do sądu o jej ukaranie. Jednocześnie funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną” – informuje Szymon Mościcki ze Straży Granicznej.

Kapitan nie zezwolił kobiecie wejść do samolotu, który odleciał ostatecznie bez niej.

Osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.