MCK / fot. Erdem Yildiz

W nocy z niedzieli na poniedziałek w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zatrzymano dwóch mężczyzn. Chcieli zwiedzić sobie obiekt, byli kompletnie pijani. Jeden z nich pracował tam wcześniej jako wolontariusz. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.

To nietypowe zdarzenie miało miejsce około godziny 2.15. Mężczyźni przy „świątecznej wódce” wpadli na pomysł, że zwiedzą szpital covidowy. Pomysł wyszedł ze strony 38-latka, który w chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jest ratownikiem górniczym, wcześniej pracował jako wolontariusz w MCK. Towarzyszył mu znajomy – 40 latek, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

„Wpadł na pomysł, że oprowadzi go po szpitalu covidowym, w końcu tam pracował, wie jak to wygląda” – mówi nam Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Mężczyźni zostali zatrzymani w pierwszej szatni, gdzie przebierali się w kombinezony umożliwiające wejście do dalszych pomieszczeń w obiekcie.

Obaj trafili do izby wytrzeźwień.  Zostali ukarani mandatami karnymi za zakłócenie ciszy nocnej – po 500 zł.

„Obecnie prowadzone są czynności czy nie dopuścili się popełnienia przestępstwa” – tłumaczy rzecznik katowickiej policji. Zabezpieczono monitoring, policja ma też zeznania świadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.