Będą nowe miejsca pracy w Katowicach. Kilka miesięcy temu rozpoczęło działalność Europejskie Centrum TMF Group w Katowicach. Obecnie zatrudnia około 130 osób. W tym roku zamierza zatrudnić kolejnych pracowników – w sumie miało to być 300 osób, ale ostatecznie będzie 350.  

Europejskie Centrum TMF w Katowicach to samodzielna jednostka w globalnych strukturach grupy. Jego pracownicy wchodzą w skład międzynarodowych zespołów świadcząc usługi bezpośrednio dla największych firm na świecie, które TMF Group wspiera w obszarze księgowości i podatków, zarządzania kadrami i płacami oraz sekretariatu korporacyjnego.

„Od kilku miesięcy intensywnie rekrutujemy – początkowo specjalistów z większym doświadczeniem, teraz również obiecujących kandydatów na początku swojej zawodowej kariery. Z początkiem roku nawiązaliśmy w tym zakresie strategiczne partnerstwo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi, wiodącymi uczelniami wyższymi w regionie. Wszyscy nowi pracownicy stają przed dużym wyzwaniem pracy od pierwszego dnia w międzynarodowym środowisku, świadcząc usługi na rzecz największych globalnych firm” – mówi Michał Kościanek, dyrektor Europejskiego Centrum TMF Group. ”Zarówno poziom kompetencji doświadczonych specjalistów, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do współpracy, jak i predyspozycje osób z mniejszym doświadczeniem, skłoniły kierownictwo centrali do zwiększenia liczby wakatów ponad uprzednio przyjęty plan” – dodał Kościanek.

Z usług TMF Group korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity. Pracownicy Centrum świadczą usługi księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego na rzecz klientów z Anglii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Francji, Włoch, Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Luksemburga, a nawet tych mających swoje siedziby na Wyspach Normandzkich (Guernsey i Jersey).

TMF Group działa w 80 lokalizacjach na świecie, a Polska jest wśród nich jedną z najbardziej strategicznych. Polski oddział TMF Group z biurami w Warszawie i Katowicach zatrudnia obecnie ponad 500 osób i jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Utworzone w Katowicach, Europejskie Centrum TMF Group tworzy organizacyjnie niezależną od polskiego oddziału strukturę. Zgodnie z nowymi planami zatrudnienie w nim znajdzie 350 osób

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.