GieKSa wygrała z Olimpią Grudziądz 1:0 po golu Marcina Urynowicza w 86 min. Dzięki temu zwycięstwu katowiczanie umocnili się na pozycji lidera II ligi.

GieKSa od początku spotkania posiadała przewagę nad walczącym o utrzymanie rywalem, ale długo nie potrafiła znaleźć sposobu na broniącego bramki przyjezdnych Sujeckiego. W pierwszej odsłonie najlepsze sytuacje do zdobycia gola miał Figiel, który nie miał udanego początku rundy, ale z meczu na mecz coraz więcej wnosi w poczynania zespołu. W drugiej odsłonie najgroźniejsze okazje miał Woźniak. W 57 min. otrzymał on świetne podanie od rozgrywającego dobre zawody Kiebzaka i znalazł się sam przed golkiperem gości. Strzelił jednak za słabo i Sujecki nie miał problemu z obroną. Kilka minut później pomocnik GieKSy miał szansę na rehabilitację, ale jego uderzenie głową było bardzo nieudane. O zwycięstwie Trójkolorowych zadecydował wprowadzony w drugiej połowie Marcin Urynowicz, który w 86 min. pokonał bramkarza Olimpii mocnym i precyzyjnym strzałem głową. Tym samym GieKSa zasłużenie wygrała 1:0 i umocniła się na pozycji lidera II ligi.

GKS Katowice – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)

Bramka: Urynowicz

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Woźniak (71. Sanocki), Błąd (71. Kościelniak), Gałecki (83. Jaroszek), Figiel (71. Urynowicz), Kiebzak – Kozłowski (62. Kurbiel).

Olimpia Grudziądz: Sujecki – Widejko, Gabor, Criciuma, Popalzay (68. Romero), Leszczyński (68. Zawada), Jarosz, Płatek (88. Kalenik), Ciechanowski (88. Kruczkowski), Obst (83. Gulczyński), Witasik.