Pożar przy ulicy Studziennej / fot. JRG I PSP Katowice / Facebook

Pożar w Katowicach. Nie żyje jedna osoba, do tego tragicznego zdarzenia doszło na ulicy Studziennej, dzisiaj około godziny 04.33.

Ze wstępnych informacji jakie udało nam się uzyskać, doszło do pożaru budynku wielorodzinnego. Miał dwa piętra z poddaszem nieużytkowym. Przed przybyciem strażaków ewakuowano 6 osób.

„Straż Pożarna ewakuowała dodatkowo dwie osoby z poddasza budynku. W wyniku zdarzenia, jedna z osób poniosła śmierć” – informują służby kryzysowe wojewody. Jak powiedział nam Adam Kryla z katowickiej straży pożarnej, chodzi o około 50-letniego mężczyznę.

“W trakcie rozpoznania ratownicy znaleźli nieprzytomna osobę poszkodowaną, która została ewakuowana na zewnątrz kamienicy oraz prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon. W trakcie rozpoznania, ratownicy znaleźli również druga osobę poszkodowana która była przytomna i siedziała na parapecie w oknie, osoba ta została również szybko ewakuowana przez ratowników” – poinformowała na swoim profilu facebookowym Jednostka Ratowniczo Gaśnicza I PSP w Katowicach.

Na miejscu działania prowadziło 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, trwały do godziny 7.30. Przyczyny pożaru obecnie nie są znane, te mają wyjaśnić czynności prowadzone przez policję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.