Wizualizacja Ceglana Park / fot. mat. pras.
Reklama

Nowe bloki powstaną w ramach III etapu Ceglana Park w Katowicach. Do sprzedaży trafiło 196 mieszkań, których budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Nowe bloki przy ulicy Ceglanej mają powstać w pobliżu stawu i osiedlowej promenady. Planowana jest także tężnia solankowa. Budowa rozpocznie się w II kwartale br.

W sumie zbudowane zostaną jeszcze 3 trzypiętrowe bloki. Mieszkania będą miały od 25 do 119 mkw. Część lokali zlokalizowanych na parterze będzie posiadać duże ogródki o powierzchni nawet 160 mkw. Z kolei mieszkania na ostatniej kondygnacji będą wyróżniać się tarasem o metrażu do 68 mkw. i widokiem na staw.

Na osiedlu powstaną aleje spacerowe, atrakcyjne place zabaw dla najmłodszych mieszkańców, tężnia solankowa i staw z pomostem. Aleja z pasem zieleni, która będzie przebiegać wzdłuż budynków oraz ograniczenie ruchu kołowego na terenie osiedla pozwolą utrzymać kameralny charakter inwestycji.

„Projekt uwzględnia wszystkie czynniki decydujące o komforcie życia w mieście. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania ekologiczne, które zostaną zastosowane na osiedlu, jak np. chodniki antysmogowe oraz strefy rekreacyjne dla mieszkańców, które powstaną w pobliżu budynków. Inwestycja Ceglana Park wpisuje się w spokojny charakter dzielnicy – to nowoczesny projekt dopasowany do kontekstu miejskiego. Klienci to doceniają, co potwierdzają wyniki sprzedaży. W II etapie Osiedla Ceglana Park, który jest w sprzedaży od lipca 2020 r., wolnych jest tylko 20% mieszkań. Zgodnie z naszą nową strategią, planujemy rozszerzyć ofertę Develii o podobne miastotwórcze projekty także w innych lokalizacjach” – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Ceglana Park to osiedle położone w dzielnicy Brynów w odległości 2 km od centrum Katowic i jednocześnie w sąsiedztwie dwóch dużych parków: Parku Kościuszki i Katowickiego Parku Leśnego. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.