Konferencja prasowa na temat budowy nowego sądu w Katowicach / fot. Slaskie.pl

Za prawie 107 mln zł powstanie gmach nowego sądu w Katowicach. To inwestycja, którą ma być zrealizowana w ciągu najbliższych 4 lat. Obiekt przy ulicy Francuskiej 70a ma być też przykładem dobrej współpracy strony rządowej z samorządem – w tym przypadku Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Samorządu Województwa Śląskiego.

„Rozpoczynamy proces związany z budową nowego budynku dla Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, jednego z największych sądów rejonowych w Polsce. To wyczekiwana inwestycja, chcemy, by wymiar sprawiedliwości miał godne i komfortowe warunki pracy, a mieszkańcy mogli korzystać z jego usług w jednym miejscu. W dobie pandemii inwestycje są ważne, bo napędzają gospodarkę i pozwalają zachować miejsca pracy” – mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Woś. Niegdyś wicemarszałek województwa śląskiego.

Reklama

Obecnie Sąd Rejonowy Katowice-Wschód funkcjonuje w kilku budynkach na terenie Katowic i ze względu na niedobory powierzchni biurowej musi je wynajmować, co wpływa na koszty funkcjonowania. Planowana inwestycja pozwoli wyeliminować problem niedoboru powierzchni i zrezygnować z najmów i użyczeń.

„To kolejna, duża inwestycja ministerstwa sprawiedliwości w naszym regionie. Myślimy o przyszłości, chcemy by region się rozwijał i tego typu projekty poprawiają nie tylko komfort pracy wymiaru sprawiedliwości, ale również warunki, w jakich przyjmowani są mieszkańcy” – podkreślała Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Zadanie obejmuje budowę nowego obiektu sądowego wraz z pełną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem oraz połączenie go łącznikiem z istniejącym budynkiem sądu, a także zagospodarowanie terenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.