Zniszczona makieta / fot. Marek Matyszczak radny dzielnicowy ze Śródmieścia

Miasto Katowice rozstawiło w piątek na Placu Kwiatowym dwie propozycje odnośnie nowego Systemu Identyfikacji Miejskiej – nowe oznakowania ulic, placów etc. Mieszkańcy mogą głosować na wersję, która im się podoba. Z tym, że tablica opisująca całą akcję wytrzymała niecałą dobę. Została zniszczona.

Na Rynku działa system inteligentnych kamer, które najwyraźniej po raz kolejny zawiodły. Na Placu Kwiatowym rozstawiono dwie tabliczki, z pośród których mieszkańcy mogą wybierać i głosować nad wyglądem nowego systemu. Ustawiona obok tablica informacyjna została zniszczona przez wandali. To na niej znajdował się opis całej akcji.

„Tablica informacyjna o głosowaniu dla mieszkańców na na tzw. System Informacji Miejskiej wytrzymała niecałe 24 godziny tuż pod oknami Leo przypomnę, że monitoring kosztował 17 baniek” – kpił w sieci Marek Matyszczak, radny dzielnicowy. „Leo” to odniesienie do prezydenta Katowic, który według jednego z tabloidów ma przypominać Leonardo DiCaprio.

Miasto sprawdza teraz monitoringu, poinformował InfoKatowice.pl Michał Łyczak, rzecznik katowickiego magistratu. Jeżeli okaże się, że na nagraniu widać sprawcę, to urząd będzie dochodził kary wobec wandala lub wandali.

Aktualizacja godz. 13.55: Z monitoringu wynika, że około godziny 5.00 w sobotę nieznany mężczyzna zniszczył tablicę umieszczoną przez miasto na Placu Kwiatowym. Sprawa trafi na policję, która otrzyma od miasta również nagranie z wizerunkiem sprawcy. Jeszcze dzisiaj pojawi się nowa tablica, zapewnił nas rzecznik katowickiego magistratu.

W styczniu rozstrzygnięty został przetarg na zmianę Systemu Informacji Miejskiej. Wygrała go spółka Utal, producent znaków i tablic rejestracyjnych z Poznania, szacowany koszt to około 11,5 mln zł. Pierwotna wersja wywołała kontrowersje, wśród m.in. osób związanych z designem w Katowicach i Akademią Sztuk Pięknych.

Obecnie trwa głosowanie – więcej na ten temat tutaj. Co ciekawe w głosowaniu elektronicznym jeżeli odpowiednio wyczyścimy cache w przeglądarce jest możliwość ponownego oddania głosu.

2 KOMENTARZE

  1. Cale katowice patologia syf i brud !!! Krupa mysli ze postawi kilka biurowcow i ze bedzie pieknie he he !!! Wystarczy pojechac na zaleze janow szopienice tak wyglada prawdziwy obraz katowic brud i syf !!!

  2. z dokładnych nagrań monitoringu jasno wynika, że aktu wandalizmu dopuściła się średniego wzrostu osoba nosząca dzinsy, buty, kurtkę i czapkę. Policja jest już na tropie. Monitoring znów się sprawdził, nagrody już nadchodzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.