W drugim spotkaniu o brązowy medal Mistrzostw Polski GieKSa po raz kolejny przegrała z GKS-em Tychy, tym razem 1:3. Honorowego gola dla katowiczan zdobył Maciej Kruczek.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla katowiczan, bo już w 38 sekundzie Miarka wyciągał krążek z siatki po strzale Gościńskiego. W 7 min., kiedy na ławce kar przebywał Michalski, mogło być już 2:0, ale krążek wylądował na poprzeczce. W 13 min., kiedy GieKSa znowu grała w osłabieniu, po kolejnej karze dla Michalskiego, tyszanie strzelili co prawda drugiego gola, ale wcześniej jeden z katowickich defensorów był faulowany przez Marca i zamiast zmiany wyniku mieliśmy karę dla gospodarzy. Przyjezdni rzadziej zagrażali bramce Murraya. Najbliżej pokonania tyskiego golkipera był w 19 min. Fraszko, ale uderzył w słupek. Po 20 minutach było więc 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej tercji przewaga jeszcze aktualnych Mistrzów Polski powiększyła się, co też miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Już w 22 min. Miarka skapitulował po raz drugi. Strzelcem bramki został Rzeszutko, który wykorzystał grę gospodarzy w przewadze. W 26 min. bombą z niebieskiej linii popisał się Jeziorski i GieKSa przegrywała już 3:0. Ten rezultat utrzymał się do końca tercji, choć obie drużyny, a szczególnie tyszanie, miały jeszcze po kilka groźnych akcji.

Trzecia tercja to przewaga gości, z której jednak długo nic nie wynikało. W końcu w 54 min. gola dla GieKSy zdobył Kruczek, wykorzystując grę w przewadze. To było jednak wszystko na co było dzisiaj stać katowiczan, którzy ulegli w całym spotkaniu 1:3, a po dwóch meczach o brązowy medal przegrywają z GKS-em Tychy 0:2.

GKS Tychy – GKS Katowice 3:1 (1:0; 2:0; 0:1)

Bramki: Gościński, Rzeszutko, Jeziorski – Kruczek

GKS Tychy: Murray (Raszka) – Kotlorz, Pociecha, Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin, Szczechura A., Cichy, Mroczkowski – Ciura, Biro, Witecki, Szczechura P., Wronka – Bizacki, Mesikammen, Galant, Rzeszutko, Marzec

GKS Katowice: Miarka (Simboch) – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Wanat – Marttinen, Franssila, Stiepanow, Rohtla, Michalski – Liamin, Andersons, Adamus, Starzyński, Nahunko – Krawczyk, Zieliński, Mularczyk, Paszek, Skrodziuk