Wojtuś / fot. Zarzutka.pl
Reklama

Zbierają pieniądze na rehabilitację Wojtusia. To syn policjanta z Katowic, który potrzebuje pomocy w walce o zdrowie i normalne życie. Chłopczyk przeszedł już 4 operacji i dwa razy pokonał sepsę. Teraz musi dogonić swoich rówieśników, ale to nie taka prosta i tania sprawa.

Wojtuś urodził się w 36 tygodniu ciąży z zarośniętym jelitem cienkim. Obecnie ma 8 miesięcy połowę swojego krótkiego życia spędził w szpitalu.

Reklama

„Dwie długie blizny na brzuszku naszego synka codziennie przypominają nam o walce o życie, jaką musiał stoczyć na samym początku! Wojtuś połowę swojego krótkiego życia spędził w szpitalach, a to, co się wydarzyło pozostawiło poważne konsekwencje, które sprawiają, że teraz musimy walczyć o jego sprawność” – czytamy we wpisie rodziców na portalu Zrzutka.pl. To tam zbierane są pieniądze na rehabilitację maluszka.

W swoim krótkim życiu przeszedł już 4 operacje, 5 razy przetaczano mu krew, 2 razy pokonał też sepsę. Żeby mógł dogonić rówieśników, wymaga rehabilitacji i kontroli u wielu specjalistów.

„Z racji problemów z odpornością rehabilitację musimy odbywać w domu, musimy także ograniczać wyjścia do minimum i kontakty z innymi, przez co nie mamy możliwości korzystać z publicznej opieki czy wsparcia różnych bezpłatnych programów” – wyjaśniają rodzice.

Obecnie zebrano ponad 10 tys. zł na portalu Zrzutka.pl, potrzeba jeszcze około 14 tys. zł. Zrzutkę znajdziecie tutaj.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.